^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła

IMG 20170214 WA0000Naszym gościem jest tym razem Pani Aneta Sleziona, która uczy w naszej szkole języka niemieckiego.
Lubi Pani uczyć?
Oj, bardzo. Znajomi mówią, że w szkole czuję się jak w domu. Praca nauczyciela jest…interesująca - to chyba najbardziej trafne określenie. Tu nie ma miejsca na nudę. Każdy uczeń jest wielką indywidualnością, co jest naprawdę fascynujące.
Jaką szkołą jest Zespół Szkół w Dobrzeniu Wielkim?
Osobom, które jeszcze się zastanawiają nad wyborem dalszej drogi edukacyjnej, powiem, że nasza placówka to najlepsze miejsce na rozwój osobisty, intelektualny, ale nie tylko. Oprócz zdobywania wiedzy i umiejętności, młodzi ludzie uczą się tu być kreatywnym, aktywnym w swoim środowisku, ale też miłym, kulturalnym dla rówieśników, nauczycieli i rodziców.
Jaka młodzież zasila szeregi naszej szkoły?
Wspaniała. Kiedy podjęłam tu w 2002 roku pracę, często słyszałam, że w Dobrzeniu jest „złota młodzież”. Bardzo mi się to sformułowanie podobało, ale też intrygowało. Pamiętam, że powtarzałam to każdemu znajomemu, którego spotkałam. Dziś, po 15 latach pracy ze „złotą młodzieżą”, mogę powiedzieć, że tak naprawdę jest. Jestem zakochana w dobrzeńskiej młodzieży. Do nas trafia młodzież wyjątkowa, otwarta, kreatywna, po prostu wspaniała.
A kogo ma Pani na myśli mówiąc o „dobrzeńskiej młodzieży”?
To uczniowie i absolwenci naszych dobrzeńskich szkół. To gimnazjaliści, licealiści, uczniowie naszego technikum i szkoły zawodowej. Wspaniałych ludzi mamy też w Liceum dla Dorosłych. Wszystkich bardzo serdecznie pragnę z tego miejsca pozdrowić.
Pamięta Pani jakąś zabawną sytuację z Pani uczniami?
Hmm.. było ich dużo. Jak i takich chwil z wychowankami, które zasługują na wspomnienie. Niektóre były miłe, niektóre krępujące. Ale wszystkie - niezapomniane. Najmilej wspominam moje klasy, których byłam i jestem wychowawcą. Naprawdę miło po latach słyszeć, że się u nich dobrze dzieje. A za moją obecną klasą 3a, która w tym roku kończy nasze gimnazjum, już tęsknię. Mam jednak nadzieję, że we wrześniu zobaczymy się w szeregach naszych szkół, bo oferta na przyszły rok szkolny będzie bardzo bogata.
Czy Walentynki to dla Pani miłe święto?
Na pewno. To okazja, ażeby wszystkim, których się kocha i lubi, złożyć życzenia i przypomnieć o tym, że są nam bliscy. Wszystkim naszym uczniom i absolwentom życzę zatem dużo miłości i radości.
Dziękuję za rozmowę.

Wywiad przeprowadził M. Luszczyk
Dobrzeń Wielki - luty 2017

Marcin Luszczyk przeprowadza wywiady z nauczycielami. Wyjawia ich sekrety, marzenia...
IMG 2745