^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła

DSCN3824WYWIAD Z P. ANNĄ KUŚNIERZ, NAUCZYCIELKĄ MATEMATYKI

Dzień dobry. Od zawsze miała pani przekonanie, iż pani pracą będzie praca w szkole?
Tak. Będąc w szkole podstawowej czy średniej zawsze uczyłam innych, moich rówieśników. To wtedy poczułam, że jest to moje powołanie. Wiedziałam, że w tym zawodzie będę mogła się spełniać i każdego dnia z radością iść do moich uczniów. Nauczycielska krew płynie chyba w moich żyłach od urodzenia.
Jak wygląda pani wycieczka marzeń?
Udałabym się w kilkudniowy rajd rowerowy z sakwami przy rowerze przez Europę. Połączyłabym wtedy dwie pożyteczne rzeczy. Mogłabym zwiedzić różne zakątki naszego kontynentu, dbając jednocześnie o moją kondycję.
A jakie jest poza wycieczką pani największe marzenie?
Hmm, ciężko wybrać z mojej dość długiej listy. Chciałabym, aby moi kochani uczniowie zdawali maturę z matematyki na bardzo wysokim poziomie. Marzy mi się także, taki dzień w którym wszyscy uczniowie pokochaliby matematykę, bo jak wiadomo to właśnie matematyka jest Królową Nauk.
Nawet nie staram się podważyć pani zdania na temat królowania matematyki nad innymi przedmiotami, jednak gdyby pani miała okazję zmieniłaby pani kierunek nauczania? Chciałaby pani uczyć innego przedmiotu?
Nigdy w życiu nie porzuciłabym mojej matematyki. Miłość jest tylko jedna i trwa ona wiecznie, aż do śmierci. Innego przedmiotu także już uczę, jednak ściśle powiązanego z moją Królową Nauk. W technikum uczę dodatkowo logistyki. Logiczne myślenie jest podstawą mojej miłości.
Dla wielu uczniów jest pani wzorem do naśladowania. A pani ma swojego idola?
Chyba nie. Mój idol powinien kierować się w życiu takimi wartościami jak dobro, uczciwość oraz miłość. A obecnie jeszcze nie słyszałam o osobie łączącej te wszystkie cechy, więc nie mam swojego idola.

Jaką kuchnię lubi pani najbardziej? Naszą krajową, czy może jednak potrawy z innych państw?
Oczywiście, że moją ulubioną kuchnią jest nasza tradycyjna polska kuchnia. Żaden kraj nie ma tak smacznych potraw jak nasz.
(Po chwili przerwy i uśmiechnięciu się)
Moją ulubioną potrawą są pierogi mojej teściowej. Za tradycyjne pierogi mogłabym zrezygnować z innych dań. Pierogi teściowej są niepowtarzalne. Nigdy nie jadłam jeszcze lepszych i chyba lepszych nie spróbuję.
Czyli pani teściowa ma talent do gotowania. A jaki pani ma ukryty talent?
Moim talentem i jednocześnie hobby jest szydełkowanie. Potrafię także robić na drutach oraz szyć na maszynie. Mając choć jedną wolną chwilę siadam do maszyny i szyję moim dzieciom bluzeczki czy spodnie. Dla siebie także coś od czasu do czasu uszyję, a są to oczywiście moje ulubione sukienki.
Wielkimi krokami zbliżają się święta. Zapach pierników unosi się już w powietrzu.
Lista prezentów już spisana? Jaki prezent chciałaby pani znaleźć pod choinką?

Lista prezentów jest już dawno spisana. Kluczowe miejsce od lat zajmują same piątki ze sprawdzianów oraz uczący się z radością uczniowie. Chciałabym także, by spadło dużo śniegu. Mogłabym wtedy spełnić marzenie moich dzieci i ulepić z nimi bałwana z prawdziwego zdarzenia. Zbudowałabym z nimi także igloo, o jakim śnią od lat. Ich uśmiechy są dla mnie prawdziwym prezentem.
Dziękujemy serdecznie za wywiad i życzymy ciepłych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz wymarzonego śniegu!

Wywiad przeprowadził Marcin Luszczyk - grudzień 2016

Marcin Luszczyk przeprowadza wywiady z nauczycielami. Wyjawia ich sekrety, marzenia...
IMG 2745