^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła

Od 2013 roku uczniowie Zespół Szkół uczestniczą w projekcie astronomicznym Wirtualna Akademia Astronomii realizowanym przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Opolskiego. Projekt ten opracowała dr Katarzyna Książek i zarazem jest jego menadżerem. Działania obejmują wykłady, bezpośrednie obserwacje nieba oraz zajęcia w szkołach pogłębiające wiedzę astronomiczną. Co roku ogłaszane są konkursy fotograficzne, literackie, plastyczne i badawcze, w których nasi uczniowie biorą udział. Pierwszym laureatem konkursu badawczego był Marek Świtała, który poprzez własne obserwacje wyznaczył liczbę Wolfa i określił aktywność Słońca.

Część zajęć w ramach W.A.A. została opisana w artykułach:

Warsztaty astronomiczno-lotnicze 15-30 IX 2017
Noc nauki 2017

Wycieczka do Planetarium w Chorzowie
Inauguracja IV roku Wirtualnej Akademii Astronomii
Zakończenie III roku Wirtualnej Akademii Astronomii
Tranzyt Merkurego
Rozpoczęcie III roku Wirtualnej Akademii Astronomii
Sukces naszej Licealistki
Wyjazd do Byczyny
Zakończenie II roku Wirtualnej Akademii Astronomii
Marek Świtała w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Astronomicznego

zdjecie3

 

SAM 6798

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt
KZdRP 3