^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła

IMG 330811 października uczniowie klasy 1a stali się pełnoprawnymi użytkownikami biblioteki szkolnej, gdyż zostali uroczyście pasowani na czytelników. Uroczystość odbyła się podczas pasowania na uczniów. Dzieci złożyły przysięgę na najpiękniejszą księgę świata czyli „Baśnie” Hansa Christiana Andersena:
„My uczniowie pierwszej klasy, tobie książko przyrzekamy, że szanować Cię będziemy. Krzywdy zrobić ci nie damy. Obowiązków czytelnika będziemy przestrzegać pilnie i z twych rad i z twych mądrości korzystać od dziś usilnie.”
Każdy z uczniów otrzymał kolorowy certyfikat czytelnika. Uroczystość pasowania poprzedził spektakl teatrzyku Kamishibai oraz warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonały zakładki do książek.
Uroczystość pasowania na czytelnika to jedna z form realizacji założeń Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole.

Mirosława Grabowska

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt
KZdRP 3